Ndryshoni vendin e punes, dilni kryelarte nga dera

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sapo keni marrë një ofertë nga një punëdhënës i ri dhe nuk jeni në gjendje të prisni aq sa t’u bëni të ditur për çfarë po ju ndodh, por mblidhni plaçkat nga tavolina dhe dilni nga derar! Ndërsa entuziazmi juaj mund të jetë i kuptueshëm, mos e lini atë të ndikojë aq sa të bëni një dalje të tillë nga puna juaj. Së pari, thojani shefit     Pikë së pari, shmangni një shkatërrim të mundur të reputacionit tuaj dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of