Në 2014, TAP nis me rrugët në Shqipëri

11/11/2013 3:53 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtuesit e projektit TAP për Shqipërinë po kërkojnë sipërmarrës vendas për të kryer punimet e nevojshme për përgatitjen e terrenit. Me synimin për të filluar punimet sa më shpejt, ata kërkuan mbështetje edhe nga Ministria e Transportit. Puna e parë është vlerësimi dhe shpronësimi i pronarëve të tokës ku do të kalojë tubacioni i gazsjellësit. Në bazë të projektit, në vendin tonë do të kërkohen 73 hektarë tokë për instalime në sipërfaqe dhe rreth 140 hektarë për hapjen e rrugëve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of