Në 2020 pritet rritje e çmimit në zonat e qendrës

20/01/2020 10:32 PM 0 komente

Flet Juliana Nela, broker Remax   Si e prisni tregun e pasurive të paluajtshme në vitin 2020? Tregu i pasurive të paluajtshme për 2020-ën do të ndikohet nga disa faktorë ndër të cilët do të përmendnim: – rivlerësimin i cili do t’i bëjë më të aksesueshme disa apartamente për shkak të reduktimit të kostos fiskale. – pasojat e tërmetit dhe kërkesa për apartamente cilësore. – ecurinë e ndërtimeve të reja – emigracionin – klimën ekonomike të vështirë në treg. Bashkë-veprimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of