Në botë, tregu i biçikletave në zgjerim të vazhdueshëm

05/11/2018 12:22 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIndustria e biçikletave apo industria e çiklizmit përfshin të gjithë kompanitë që merren me prodhimin e biçikletave, pjesëve të tyre apo dhe aksesorëve. Në të gjithë botën përllogaritet se kjo industri gjeneron të ardhura nga shitjet në 2017-n rreth 45 miliardë dollarë. Analistët parashikojnë se do të ketë rritje vjetore mbi 6% në 5 vitet e ardhshme. Në 2016-n, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të ardhurat e gjeneruara nga shitjet ishin 6 miliardë dollarë, ndërsa në Europë të ardhurat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of