Në kërkim të strategjisë së daljes  

27/04/2020 11:09 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të mbingarkuara nga kriza, shumica e qeverive janë të papërgatitura për fazat e ardhshme   Papritur, të gjithë duket se kanë një plan. Idetë për të dalë nga bllokimi i Covid-19 po përhapen më shpejt se vetë virusi, shkruan The Economist. Spanja ka lejuar ndërtuesit të kthehen në punë, Italia ka hapur kancelaritë dhe libraritë, Danimarka po lejon fëmijët të kthehen në çerdhe dhe shkolla fillore. Opozita e Afrikës së Jugut po bën thirrje për një “karantinë të zgjuar”. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of