Në këto dy dyqane veshjesh, shqiptarët shpenzuan 34 mln euro në 2016-n

19/09/2017 11:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZhvillimi i qendrave po tërheq dhe linjat e tregtimit të veshjeve, dy prej të cilave, ITX ALBANIA dhe LC Waikiki kanë konsoliduar ndjeshëm biznesin në Shqipëri. Sipas të dhënave nga Tatimet, dyqani më i madh i veshjeve në Shqipëri ka arritur që të jetë brenda pak kohësh ITX ALBANIA, në pronësi të grupit Zara Holding B.V., me dyqanet e saj Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull & Bear, Stradivarius. Në vitin e tretë të plotë të aktivitetit, të ardhurat e kompanisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of