Në lupën e kontrollit

22/07/2019 5:26 PM 0 komente

Transportimi dhe tregtimi i gazit në Shqipëri, si dhe krijimi i standardeve të përdorimit të tyre në biznese, vijojnë të mbeten problematike. Çfarë kontrollesh merren nga Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial dhe a mjaftojnë masat administrative si ‘ndëshkim’ për subjektet problematike dhe pa standard? Flet Juliana Gaxha, Përgjegjëse e Sektorit Juridik pranë ISHTI Dy arsye pakujdesie dhe gabimi njerëzor me bombolat e gazit në një biznes privat në zemër të Bllokut në kryeqytet u bënë shkak për lëndimin fizik të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of