Në mbrojtje të investitorëve të rinj.

09/11/2020 12:54 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të rinjtë dhe tregjet. Ata po e përmirësojnë botën e financave   Zakoni i të moshuarve për t’u ankuar për marrëzitë e të rinjve është po aq i lashtë sa vetë civilizimi. “Rinia pa mjekër… nuk parashikon se çfarë është e dobishme, dhe i shpërdoron paratë më kot,” tha poeti i njohur Horac, në vitin 15 para Krishtit, shkruan The Economist. Këtë vit, profesionistët me flokë të thinjur të Wall Street janë bezdisur nga entuziazmi i investitorëve të rinj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of