Ne ndryshim skema e perkrahjes sociale

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ministria e Punës dhe çështjeve Sociale, në bashkëpunim me Bankën Botërore, po sheh mundësinë për rritjen e ndihmës ekonomike për personat në nevojë. Sipas burimeve nga kjo ministri, brenda vitit do të përfundojë një studim në bazë të të cilit do të merren edhe vendimet përkatëse. Aktualisht përkrahja sociale është e pamjaftueshme, ndonëse shteti jep jo pak, por 1.6 miliard lekë për këtë kategori të qytetarëve. Kjo, pasi numri i personave të papunë apo që plotësojnë kushte të tjera […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of