Në një pikë të rrezikshme  

15/06/2020 9:10 AM 0 komente

Recesioni nga COVID-19 në Europën Lindore mund të arrijë atë të periudhës postkomuniste. BE po përballet me një rënie ekonomike, por vendet e Lindjes janë veçanërisht të brishta   Deri tani, Europa është goditur më rëndë se çdo kontinent tjetër nga Covid-19, por pandemia i ka ngjarë më tepër një tornadoje sesa një uragani, duke shkatërruar disa zona dhe duke i lënë të tjera pothuajse të paprekura, shkruan The Economist. Europa Lindore është prekur më pak se Perëndimi, madje edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of