Ne permiresim

18/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqiperise publikon te dhenat per 9-mujorin e levizjeve te mallrave e sherbimeve me jashte Deficiti tregtar zvogëlohet, rriten eksportet Për herë të parë që nga viti 2004, diferenca mes importeve dhe eksporteve (deficiti tregtar) ka filluar të përmirësohet. Rritja e lartë e eksporteve në 9-mujorin 2010 dhe shtimi në mënyrë të moderuar i importeve kanë ndikuar në këtë tendencë. Eksportet janë rritur me rreth 60% gjatë 9-mujorit, në krahasim me të njëjtën periudhë të 2009-s. Ndikimin më të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of