Në prill, energjia do të rritet me 10%

10/12/2012 2:10 PM 0 komente

Në fillim të prillit, energjia elektrike do të rritet me 10%. Tarifat e reja, Korporata Energjetike e Kosovës ka parashikuar t’i aplikojë nga data 1 prill 2013, pak ditë para se kompania turke “Limak” të marrë në menaxhim distribucionin, të cilin e ka privatizuar për 26.3 milionë euro. Për vitin 2013, planifikimi i grumbullimit të të ardhurave është përgatitur duke marrë si bazë realizimin gjatë vitit 2012, si dhe planeve aksionere për vitin e ardhshëm. Ky skenar është bazuar në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of