Ne rrezik vetem 25 milion euro

22/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ibrahim Rexhepi Kriza globale financiare prek edhe Kosoven Nje pjese e parave te Trustit te Kursimeve Pensionale te Kosoves ishin ne banken tashme te faliementuar “Lehman Brothers”. Nga renia e kursit te aksioneve mund te humbin 25 milion euro, sadoqe zyrtaret nuk e pranojne kete. Ata thone se mund te humbin me se shumti 2% e parave, perkatesisht 6 milion euro. Bankat dhe kompanite e sigurimeve nuk perballen me ndonje rrezik, sadoqe kredimarresit mund te kene probleme me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of