Në rritje edhe aksionet aziatike

02/09/2019 10:33 AM 0 komente

Aksionet e Koresë së Jugut u rritën të hënën, pasi të dhënat e shpejtë të veprimtarisë kineze të fabrikës ulën ankthin e investitorëve të shkaktuar nga një raund i ri tarifash Kinë-Sh.B.A. teksa Koreja fitoi, ashtu edhe rendimenti i obligacionit bazë u rrit.

Aktiviteti i fabrikës së Kinës u zgjerua papritur në gusht, pasi prodhimi u zhvillua, tregoi një studim i biznesit privat, por urdhërat mbetën të dobët dhe besimi i biznesit u zbeh ndërsa lufta e tregtisë vazhdoi të përshkallëzohet.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of