Ne rritjer!

25/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Energjitika eshte sektori qe ka thithur me shume investime kete vit. Por, mungesa e vleresimit statistikor te ecurise se investimeve te fundit ne sektore te ndare rrezikon vleresimet dhe efektivitetin e politikave ekonomike. Perseri Shqiperia vazhdon te mbetet vendi me nivelin me te ulet te investimeve per fryme ne rajon Kete vit drejtuesit e ekonomise ne vend parashikojne nje shifer te investimeve te huaja direkte, mes 420-470 milion euro, ne pamje te pare nje rritje e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of