Nenet problematike te rfalimentimitr

26/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari   Flet avokatja Ardjana Shehi, drejtuese e departamentit te Taksave dhe Punesimit, ne zyren avokatore Kalo & Associates Ekspertet juridike konsiderojne si problematik ne zbatim nje nga nenet e ligjit “Per procedurat tatimore”, e pikerisht nenin 104 ku percaktohet fillimi i procedurave te falimentimit te biznesit. Tri jane pikat, qe kundershtohen me shume nga ekspertet, ne te cilat administrates tatimore i jepen shume te drejta. Kur ligji i ri i procedurave tatimore mori miratimin, disa nene, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of