Nënshkruhet kontrata 3 milionë euro / Rindërtimi i rrugës Tushemisht-Pogradec

16/09/2019 8:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë tender i shpallur sipas praktikave të Bankës Botërore, pjesë e kredisë së dhënë për konektivitetin e rrugëve lokale dhe rajonale, tashmë është finalizuar me një kontratë që synon rikonstruktimin e rrugës turistike Tushemisht – Pogradec. Banka Botërore raportoi se kontrata është nënshkruar në muajin gusht, me vlerë 377 milionë lekë, apo rreth 3 milionë euro dhe është fituar nga bashkimi i kompanive JV “4 A-M” SHPK & “GARDEN LINE”. Procedura, që në shpalljen e saj, ka pasur interes të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of