Nënshkruhet marrëveshja për 2 mijë apartamente, 75 milionë USD nga Emiratet

30/11/2020 9:15 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë datën 26 nëntor 2020, fiks një vit pas tërmetit shkatërrues që goditi vendin, qeveria shqiptare iu drejtua Emirateve të Bashkuara Arabe, për të nënshkruar një marrëveshje financimi për 2 mijë apartamente në Durrës. Vlera e marrëveshjes është 75 milionë USD. “Rastësia e desh që sot, në 1-vjetorin e tragjedisë së tërmetit të 26 nëntorit, të jemi në Emiratet e Bashkuara për të firmosur marrëveshjen e financimit dhe ndërtimit të 2 mijë apartamenteve të reja në Durrës. Ishte mirësia vëllazërore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of