NËPËR KORÇË ME TURIZËM QYTETAR…

23/07/2012 11:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë ecje turistike ditën në rrugicat e lagjeve, mbi dhe nën bulevardin kryesor të Korçës, ofrojnë bukuri shtëpish të restauruara, por dhe banesa të reja, që ruajnë arkitekturën e një identiteti tipik të vjetër të qytetit. Ndërsa mbrëmjeve, mjafton një shëtitje në bulevard drejt parkut të madh, për të ndjerë si shumëfishohet kënaqësia edhe nga tingujt e serenatave, lokaleve të hapura në këto muaj zhegu përvëlues. Janë dy të veçanta që korçarët kanë ditur t’i sjellin si vlera tërheqëse për turistin shqiptar dhe të huaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of