“Nëse emetohet Eurobondi i katërt shuma totale shkon 1.15 miliardë euro”

10/02/2020 8:16 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBlodin Çuçi Administrator, Caesar Investment Advisory Services   Nëse qeveria emeton me sukses Eurobondin e katërt në shumën e deklaruar prej 600 milionë euro shuma totale e borxhit të huaj në formën e Eurobondit do të shkonte nga 750 milionë Euro, në 1.15 miliardë Euro. Blodin Çuçi, administrator i shoqërisë Caesar Investment Advisory Services dhe njohës i tregjeve të kapitalit shprehet se vlerësimi i fundit i Standard and Poor’s që e rendit Shqipërinë në B+ mund të ndikojë pozitivisht në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of