Nëse robotët nuk do të na i zënë të gjitha vendet e punës

05/08/2019 8:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rreziku i vërtetë për prosperitetin e ardhshëm mund të jetë pakësimi i numrit të robotëve dhe jo rritja e tyre. Një skenar imagjinar nga viti 2030   Sot (2030) është e vështirë të besohet se pak më shumë se një dekadë më parë, njerëzit ishin vërtet të shqetësuar se robotët do t’i zëvendësonin ata në pjesën më të madhe të vendeve të punës, shkruan The Economist. Nëse do të rikthehemi pas në 2018, Kryeekonomisti i Bankës së Anglisë, Andy […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of