Nevoja për harmonizimin e politikave monetare dhe fiskale, rasti i amnistisë fiskale

19/10/2020 9:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë çdo rast kur ndërmerren politika të caktuara monetare dhe fiskale, e aq më tepër në një situatë krize dhe paqartësie ekonomike, duhen pasur parasysh jo vetëm përfitimet afatshkurtra ekonomike, por edhe ndikimet afatmesme dhe afatgjata që mund të lindin si pasojë e implementimit të njërës apo disa politikave të ndryshme njëkohësisht   Dorela Beqaj* Pezullimi i aktiviteteve të shumë bizneseve gjatë karantinës, si dhe prania e vazhdueshme e paqartësisë dhe pasigurisë në ekonomi, u shoqërua me humbje të vendeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of