Nevoje per punetorin re diturr

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Banka Botërore kërkon rioganizimin e arsimit profesional me drejtim zgjerimin e bazës së njohurive. Kjo reforme është më e domosdoshme për vendet që vijnë nga një ekonomi e centralizuar dhe që kanë humbur lidhjet arsim profesional –treg pune. Arsimi i mesëm profesional nuk i përgjigjet tregut të punës në vendin tonë. Lidhja mes këtij arsimi dhe tregut të punës është hallka që mungon sipas ekspertëve të pranishëm në konferencën e katërt për Arsimin në Europë dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of