Nevoje per reforme

29/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Nje pjese e eksperteve te bujqesise mendojne se nevojitet nje reforme e re per kete sektor. Ju sjellim disa nga arsyet dhe nderhyrjet kryesore te propozuara prej tyre Reformat ne sektorin e bujqesise ne fillim te viteve ’90-te vleresohen ta kene demtuar dukshem bujqesine shqiptare. Nje grup ekspertesh mendojne se reformat e kane kaluar bujqesine nga nje ekstrem ne tjetrin, pasi nga strukturat bujqesore shume te medha u kalua ne nje bujqesi te “copezuar”. Ne nje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of