Nga 1 shtatori / Hyn në fuqi ligji që legalizon kriptomonedhat

27/07/2020 9:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintËshtë botuar në Fletoren Zyrtare ligji “Për tregjet financiare të bazuara në teknologjinë e regjistrave të shpërndarë”, i cili legjitimon kriptomonedhat. Ligji, i cili ishte kthyer nga Presidenti i Republikës, si një rrezik për pastrim parash, pritet që të hyjë në fuqi në 1 shtator. Në po të njëjtën Fletore Zyrtare është miratuar dhe vendimi i Kuvendit që rrëzon dekretin e Presidentit, duke i hapur rrugë përdorimit zyrtar të monedhave virtuale në vend. Shqipëria bëhet në këtë mënyrë një nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of