“Nga bakri, tek kromi e nikeli, si pritet të jetë ecuria e çmimeve”

20/01/2020 10:54 PM 0 komente

Flet Sokol Mati, ekspert për sektorin minerar   Në vlerësimin e ecurisë të këtyre viteve për 2020 si rezultat dhe i ngjarjes së jashtëzakonshme në vend, varianti më optimist është një stanjacion, por më shumë mundësi ka që sektori minerar të vijë në rënie. Prodhimi i mineraleve si tonazh do të rritet si rezultat i kërkesës në rritje për materiale ndërtimore, që do të reflektohet për efekt të procesit të rindërtimit, por në sektorët e mineraleve të tjerë, ndikimi do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of