Nga duhet te vije rritja

20/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Teksa po lënë pas një nga recesionet më të rënda në historinë botërore që prej Depresionit të Madh të viteve ‘30, ekonomitë e zhvilluara dhe ato në zhvillim, gjithnjë e më shumë po përqendrohen në gjetjen e burimeve të qëndrueshme të rritjes. Pas nxitësve të paparë fiskalë, shumë vende po i kthehen planeve për masa të rrepta, çka po bie në kontrast me një mungesë të vajtueshme të ambicies mikroekonomike. Ajo për të cilën bien dakord analistët në botë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of