Nga skenari pesimist tek ai bazë, rritja mund të variojë midis 2.5% deri në 5.1%

11/01/2021 10:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me znj. Maryam Salim, menaxhere e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri   Banka Botërore ka paralajmëruar për karakterin e jashtëzakonshëm të kësaj krize – thellësinë e saj, fushën e gjerë, ndikimin në varfëri e cila po rritet, për herë të parë globalisht, pas dy dekadash. Në Shqipëri, pasojat e masave të izolimit dhe ulja e kërkesës ka bërë që shumë punonjës urbanë në sektorin e shërbimeve të humbin një pjesë të konsiderueshme të fitimeve, për shkak të papunësisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of