Ngec tregu i apartamenteve

27/04/2020 11:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Transaksionet e blerjes dhe shitjes së pasurive të paluajtshme në këta dy muaj karantinë janë ulur rreth 80%, ndërsa çmimet e apartamenteve janë në stanjacion. Operatorët e tregut japin dy arsye për tkurrjen e kërkesës, pasiguria për të investuar në blerje shtëpie dhe kufizimi i lëvizjeve. Ekspertët presin që 4 deri në 8 muaj pas pandemisë, çmimet e apartamenteve të ulen, për shkak të krizës në ekonomi, por nëse ato nuk korrektohen prej tyre vlerësohet të ketë shtim të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of