Ngerci i cmimeve dhe ..rreziku i tkurrjes se kreditimit

21/10/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Efektet pozitive e negative te krizes financiare dhe recesionit te pritshem te ekonomise globale ne Shqiperi. Si pritet ulje e çmimeve te mallrave te konsumit, por edhe spekulimet me mbajtjen e disa çmimeve te larta. Anketimi i bizneseve vendase: te pashqetesuar per krizen, por i tremben nje tkurrjeje te mundshme te kreditimit, ndoshta dhe fuqise blerese! Kur ne Europen Perendimore dhe ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes tregjet financiare dhe pjesa derrmuese e bizneseve po kalojne […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of