NGeRCI I PRIVATIZIMEVE

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Përvojat e deritanishme kanë treguar se procesi i privatizimit në Shqipëri ka kaluar në një sërë hapash ligjorë burokratikë, të cilët bënë që ky proces të gjenerojë humbje dhe komplikime të mëtejshme. Hapat administrative, të cilat janë ndjekur deri tani kanë shkaktuar bllokim të procesit. Sipas ekspertëve vendas,ristrukturimi i paketave ligjore që po bëhet do të synojë t’i japë më shumë frymëmarrje këtij procesi me anë të lehtësimit të procedurave. Gjatë një takimi me ekspertë të huaj për sfidat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of