Ngritja e Fondit të Ndërhyrjes së Jashtëzakonshme po ecën sipas parashikimeve

07/06/2021 11:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Vasilika Kota, Drejtore e Departamentit të Ndërhyrjes së Jashtëzakonshme në Bankën e Shqipërisë   Në një intervistë për revistën “Monitor”, Vasilika Kota, Drejtore e Departamentit të Ndërhyrjes së Jashtëzakonshme në Bankën e Shqipërisë, shprehet se plotësimi i Fondit të Ndërhyrjes së Jashtëzakonshme po ecën në përputhje me parashikimet e ligjit dhe rregullores. Ajo shpjegon se sasia e kontributit të bankave për vitet në vazhdim do të varet nga vlera e përgjithshme e detyrimeve të sektorit bankar. Një rritje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of