Nis Festivali i Kanës me një sezon të ndritshëm

12/07/2021 10:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ngrihen perdet. Në prapaskenë, gjërat duken më të errëta   Pranverën e kaluar, në Palais des Festivals në Kanë, yjet e filmave të veshur me veshje luksoze, u zëvendësuan nga shtretërit e kampeve dhe dushet., shkruan The Economist Kur Franca hyri në karantinë dhe festa e filmit të qytetit u shty, pastaj u anulua, hapësira luksoze e eventeve u kthye në një vend strehimi për të pastrehët. Festivali i këtij viti, i cili nisi më 6 korrik, do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of