Nisin hetimet dhe investigimet

25/06/2018 12:24 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInstitucione më të rëndësishme që merren me mbikëqyrjen financiare në vend, si Banka e Shqipërisë dhe Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, kanë një numër të limituar të kompanive që kanë licencuar. Tre kompani janë të licencuara nga AMF dhe një nga Banka e Shqipërisë. Por, së fundmi përhapja e “call canter-kambistë” është bërë shqetësuese, duke qenë se fshihen pas aktivitetit të telemarketingut dhe nuk kanë licencë nga autoritetet mbikëqyrëse përkatëse, ndonëse kryejnë aktivitete financiare. Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare deklaron se e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of