Nisma rrezikon varferimin e konsumatorit

11/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Zef Preçi, drejtor i Institutit te Qendres Shqiptare per Kerkime Ekonomike (QSHKE)   Ne pamundesi per te ndertuar politika nxitese te zhvillimit dhe marredhenie te bashkepunimit dhe dialogut te ndersjellte me komunitetin e biznesit, qeveria aktuale ka ndermarre nje numer “reformash” qe kane rritur jo vetem arbitraritetin e administrates fiskale dhe gamen e nderhyrjeve te saj mbi jeten ekonomike te bizneseve, por edhe shtrirjen ne gjeresi te instrumentit te perkohshem dhe te demshem te referencave. Keshtu, gjate ketyre dy […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of