Një agroturizëm ndryshe

08/07/2019 2:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKantina “Nurellari” është themeluar në vitin 1995 nga familja Nurellari. Që prej vitit të krijimit dhe deri në ditët e sotme, cilësia e prodhimit dhe produktet janë rritur. Kantina ndodhet midis qytetit të Beratit dhe Poliçanit, në fshatin Fushë-Peshtan, 10 kilometra nga Berati. Leventi përfaqëson brezin e dytë në kantinën Nurellari. Në fillim të ’97, i ati i Leventit mendoi që t’i hynte tregtisë së fidanëve për disa varietete europiane të rrushit. Në atë kohë, Leventi ishte vetëm shtatë vjeç. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of