Nje armik i vjeter nxjerr krye perseri

27/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint The Economist Ekonomite ne zhvillim rrezikojne te perserisin te njejtat gabime qe vendet e zhvilluara bene ne vitet inflacioniste te viteve 1970   Nderkohe qe ekonomia amerikane lekundet ne ane te recensionit dhe shume ekonomi europiane po perjetojne ngadalesim te zhvillimit ekonomik te tyre, bankat qendrore ne vendet e pasura po i tremben rritjes se inflacionit. Por rreziqet me te cilat po perballen ato jane me te ulta se sa ato ne vendet ne zhvillim, ku inflacioni eshte rritur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of