Nje biznes ndryshe per AM group

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint AM Group është themeluar nga presidenti Artan Mene në 1996 dhe markat Deka dhe Olim janë aktualisht të parat në tregjet e tyre. Sipas drejtuesve të kompanisë, edhe me Citypark po punohet me ekspertë ndërkombëtarë, me qëllim që standardet të jenë sa më bashkëkohore. Arkitektët e City Park janë të njohurit Avi Alkas dhe italiani Valerio Mazzoli, projektues i 11 elementeve të Eurodisney. AM Group krijoi kompanitë Deka dhe Olim në gjysmën e dytë të viteve ’90-të. 12 vjet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of