Një dimër i vështirë për Bullgarinë

09/11/2020 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProdhimi i Brendshëm Bruto i Bullgarisë do të ulet me 4% në vitin 2020 dhe më pas, do të rifitojë terren me 4.1% në vitin 2021, parashikon Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin më të fundit të Parashikimit Ekonomik Botëror. Ekziston një probabilitet prej 60% që rënia e PBB-së së Bullgarisë në vitin 2020 të jetë midis 3.2% dhe 8%. Rënia ka shumë të ngjarë të jetë 5.5%, tregon parashikimi makroekonomik i Bankës Kombëtare Bullgare. Parashikimet kanë më të ngjarë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of