Një erë të re për Hekurudhën Shqiptare?

16/10/2017 2:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintHekurudha Shqiptare, prej vitesh me tregues në rënie të lirë, me volume çdo vit e më të ulëta të transportit të mallrave, me gjithmonë e më pak udhëtarë duket se ndodhet para një ere të re. Në janar të vitit të ardhshëm hyn në fuqi legjislacioni i ri, që ngre gjashtë struktura të reja duke riorganizuar gjithçka që nga institucioni përgjegjës deri tek mënyra sesi do të funksionojë sektori. Aktualisht janë gati pjesa më e madhe e akteve nënligjore dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of