Një frymë e re në Europë

27/01/2020 2:29 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërsa Kina dhe Amerika mbështesin kampionët kombëtarë, një dirigjim i ri po përhapet në Europë Pavarësisht reputacionit të saj si një kontinent ku politikanët dëshirojnë të përzihen në të gjitha aspektet e ekonomisë, Europa është shpeshherë e tërhequr kur bëhet fjalë për mbështetjen e industrive kombëtare, shkruan The Economist. Disa politikanë, veçanërisht në Paris, e mendojnë veten si titanë biznesi që qëndrojnë përherë në prapaskenë dhe që veprojnë në mënyrë sekrete. Por pozicioni i paracaktuar i BE-së është që tregtia […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of