Një hap larg gazsjellësit

01/10/2012 4:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas nënshkrimit të memorandumit të mirëkuptimit mes Shqipërisë, Italisë dhe Greqisë në Nju Jork, hapi tjetër do të jetë diskutimi i detajeve teknike që do të çojnë drejt marrëveshjes teknike. Në vitin 2013 parashikohet të merret nga konsorciumi i Shah Denizit edhe vendimi përfundimtar për projektin që do të çojë gaz në Europë Shqipëria duket se është më pranë se kurrë drejt përfshirjes në rrjetin ndërkombëtar të gazit. Nënshkrimi i Memorandumit të Mirëkuptimit në Nju Jork, gjatë mbledhjes së Asamblesë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of