Nje ligj i ri per procedurat tatimore

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Legjislacioni tatimor: ligjet e veçanta tatimore, udhëzimet, rregullat dhe praktikat zyrtare, ose pushteti i vërtetë i administratës tatimore duhet të jetë në balancë me të drejtat e tatimpaguesve. Në kuptimin e vërtetë, arritja e një balance të tillë kërkon që Ministria e Financave të jetë në konsultim të përhershëm me komunitetin e biznesit (shoqatat përfaqësuese të tij), me qëllim që regjistrimi në organet e administratës tatimore; mbajtja e librave kontabël dhe e regjistrimeve; ruajtja e librave kontabël dhe e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of