Një rimëkëmbje e pabarabartë dhe jo e plotë në vitin 2021

25/01/2021 8:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint UniCredit parashikon që ekonomitë në BE, në EQL dhe në Ballkanin Perëndimor, do të rriten me rreth 3.5% në vitin 2021, pas një rënieje prej 5% në vitin 2020. Një fillim i dobët në vitin 2021, mbështetje fiskale më e ulët, kushte më të lira të tregut, investime të vonuara dhe rreziqe të jashtme mund të rezultojnë në një rikuperim jo të plotë. PBB-ja në BE-EQL dhe Ballkanin Perëndimor mund të kthehet në nivelet e para-COVID-19 në vitin 2022, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of