Një rimëkëmbje në formë V-je mund të ndodhë ende

03/08/2020 9:55 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint •Duke pasur parasysh shkallën dhe natyrën e tronditjes ekonomike nga Covid-19, nuk është për t’u habitur që shumica e komentuesve besojnë se perspektiva për rimëkëmbje është e zymtë. •Por tregues kyç javorë dhe mujorë, sugjerojnë se një kthim i mprehtë drejt rritjes ka të ngjarë. •Nëse kthesa ndodh, do të jetë e rëndësishme t’i kushtohet vëmendje çështjeve të tjera, si cilësia e rritjes në të ardhmen, shkruan kryetari i Shtëpisë Chatham, Jim O’Neill.   Që nga marsi, kam qenë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of