Një rrëfim ndryshe nga NOA : 1 vit sfidash e risish prej fillimit të pandemisë Covid-19

22/03/2021 12:19 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintËshtë një moment bilanci dhe reflektimi. Bëhet tashmë 1 vit i plotë nga fillimi i pandemisë globale Covid19. Shoqëria dhe ekonomia shqiptare nuk u kursyen duke i kushtuar vendit mijëra jetë të humbura dhe një rënie të të ardhurave me -7.5%. Borxhi publik u rrit me mbi 11.5% ndërkohë që sektorë jetike për ekonominë e vendit si turizmi u goditën me një rënie të aktivitetit prej 60-70%. Asnjë vend në rajonin ballkanik apo në kontinentin europian nuk u kursye. Ky […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of