Nje sallon me kater rrota

20/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Voyager, një model klasik për kompaninë amerikane Chrysler, por edhe një makinë që ka shkruar historinë në kategorinë e veturave familjare duke shitur më shumë se 12 milion ekzemplarë në gjithë botën. Ishte viti 1983 kur u prezantua gjenerata e parë dhe nga atëherë kanë ndodhur shumë gjëra që kanë ndryshuar në mënyrë radikale tregun e makinave dhe sidomos preferencat e blerësve. Kështu segmenti i makinave “Large MPV” ka pësuar një tkurrje progresive, por Chrysler Voyager arriti ti bëjë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of