Një sërë problemesh

24/02/2020 11:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sa e qëndrueshme është ekonomia e Hong-Kongut?   Qendra financiare po përballet me protesta, një luftë tregtare dhe së fundmi edhe me koronavirusin “Unë doja që të gjithë udhëtarët që vinin këtu të dinin se në cilin qytet ndodheshin”, shkroi arkitekti Andrew Bromberg, për të shpjeguar dizajnin e tij për stacionin West Kowloon, ku trenat e shpejtësisë të lartë mbërrijnë në Hong-Kong nga Kina kontinentale, shkruan The Economist. Platformat janë të vendosura thellë në tokë, por udhëtarët mund të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of