Një shpërthim i papritur teknologjik në Serbi

17/08/2020 9:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIshte mesi i janarit dhe kryeqyteti serb ishte mbuluar nga një re smogu toksik. Banorët e Beogradit shihnin celularët duke kontrolluar një aplikacion që i informonte mbi cilësinë e ajrit. Niveli i ndotjes ishte “i rrezikshëm”, por nëse ndodheshin në një stacion autobusi, të paktën mund të kënaqeshin për diçka, shkruan The Economist. Megjithëse nuk ishin në gjendje të shihnin as në 200 jardë largësi, mund ta kuptonin kur do të mbërrinte autobusi, sepse në Google Maps sapo ishin shtuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of