Një stuhi frike

22/02/2016 12:09 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBankat europiane, në fokus të një stuhie të re financiare   Nëse fillimi i vitit ka qenë dëshpërues për tregjet e aksioneve në botë, ai ka qenë shkatërrues për aksionet në banka. Aksionet financiare kanë rënë me 19% në Amerikë. Rëniet kanë qenë edhe më të thella diku tjetër. Aksionet e bankave japoneze kanë rënë me 36% që nga 1 janari; bankat italiane me 31% dhe bankat greke nga një shifër të tmerrshme prej 60%, shkruan The Economist. Rënia në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of